Podlahy, kompletní rekonstrukce podlah

Podlaha musí být bezpečná, kvalitní a měla by se snadno udržovat. Je to nejvíce namáhaná povrchová úprava v domě a budete s ní v kontaktu každý den. Ať zvolíte jakýkoliv typ podlahy, u každé je důležité, aby byla položena na kvalitním suchém a rovném podkladu.

Aby nedocházelo k  problémům, typických pro neodborné pokládky, jako je vrzání podlahy, prohýbání či pružení na některých místech. Máme tedy bohaté zkušenosti s tím, jak takovou podlahu kvalitně udělat, aby jste po ní chodili několik let.

Jakou správně zvolit podlahu?

Plovoucí podlahy
jsou oblíbeným materiálem především díky své odolnosti, jednoduchosti a údržbě. Tyto podlahy se nelepí, jsou lehce rozebíratelné, takže v případě poškození některého dílu se dá podlaha jednoduše rozebrat a poškozená část vyměnit.

Dřevěné podlahy
podlaze ze dřeva se co do kvality nic nevyrovná. Jsou vyrobeny 100% ze dřeva. Všechny dřeviny jsou charakteristické svou tvrdostí a odolností. Mohou být také plovoucí a to např. s dýhou, nebo třívrstvé s cca 4mm silnou vrstvou dřeva na povrchu. Mimo běžných dřevin buk, dub, můžeme vybírat z exotických dřevin, jako je merbau, mahagon, jatoba, bambus a další.

Linoleum
je čistě přírodní podlahovina. Paleta odstínů a vzorů je poměrně široká, kresba je dána přímo strukturou obsažených přírodních materiálů, matný a lehce zdrsnělý povrch je na dotyk teplý a příjemný. Přírodní linoleum je díky své křehkosti náročné na pokládku.

PVC
je syntetickou, někdy více jindy méně zdařilou imitací přírodního linolea, odtud tedy i jeho poměrně častý a zavádějící název lino. Homogenní podlahovina z PVC je v celé své tloušťce stejného složení i provedení, jednovrstvé či vícevrstvé, užitná vrstva pak je shodná s tloušťkou podlahoviny.

 

Máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás telefonicky a nebo můžete využít náš kontaktní formulář